Ekologiczne rozwiązania

Wysoki standard usług dla klientów i promowanie zrównoważonego rozwoju w jednym? To możliwe! W wielu krajach, na terenie których działa marka Pralnia EBS podpisaliśmy tzw. Kartę Zrównoważonego Rozwoju.

Karta Zrównoważonego Rozwoju to nasze zobowiązanie się do poszukiwania i wdrażania odpowiednich rozwiązań ekologicznych, aby ograniczyć negatywny wpływ biznesu na środowisko naturalne.

Program koncentruje się na 2 kluczowych obszarach:

Recykling

Polityka recyklingu ma zachęcać do ponownego używania elementów, które w świadomości klientów funkcjonują jako jednorazowe. Celem jest znacząca redukcja generowania ilości odpadów związanych z działalnością marki 5àsec – zarówno po stronie firmy, jak i jej klientów.

Przykład? Druciane wieszaki są nieodłącznym elementem działalności branży pralniczej, używanym w naprawdę dużych ilościach. W programie pilotażowym w Szwajcarii marka EBS umożliwiła każdemu klientowi ich zwrot do pralni. Sukces rozwiązania spowodował, że teraz takie wieszaki można zwrócić w dowolnej pralni EBS.

Do oferty w sklepiku Pralni EBS wprowadziliśmy również ekologiczne pokrowce na pranie przeznaczone do wielokrotnego użycia. W ten sposób także Ty możesz zminimalizować zużycie tradycyjnych foliowych worków na pranie.

Optymalizacja zużycia energii i wody

Optymalizacja zużycia energii to dla nas priorytet. Dlatego wprowadziliśmy rozwiązania znacząco zmniejszające nasze zużycie wody i energii elektrycznej. W realizacji takich celów pomóc mają efektywne systemy dozowania oraz odzysku wody. Od 2012 r. zmniejszyliśmy nasze zużycia energii i wody.

EBS w skrócie

Ponad 20 letnia obecność na polskim rynku, wcześniej pod nazwą 5asec, zapewniła nam tytuł lidera w branży usług pralniczych.

Naszym Klientom oferujemy kompleksowy zestaw usług prania odzieży, tekstyliów domowych, a nawet obuwia skórzanego. Usługi te dzielą się na podstawowe oraz specjalistyczne usługi premium.

Wśród tych ostatnich specjalne miejsce zajmuje technologia prania wodnego Aquasec, która zapewnia ochronę tkanin i kolorów, skuteczne usuwa plamy oraz uporczywe zapachy, a Twoim ulubionym rzeczom przywróci świeżość i miękkość.

EBS to wiele korzyści:

  • najwyższa jakość obsługi klienta (badanie konsumenckie Ipsos, 2015)
  • pranie z użyciem najnowszych w branży technologii
  • potwierdzony profesjonalizm wykonywanych usług (badanie konsumenckie Ipsos, 2015)
  • krótki termin ich realizacji
  • atrakcyjny program lojalnościowy dla posiadaczy karty Club EBS: 15% rabatu na wszystkie usługi przy każdej wizycie w pralni oraz dodatkowe dedykowane promocje i zniżki.

Pralnia EBS – Sieć pralni profesjonalnych