Usługi podstawowe

Usługi podstawowe to najczęściej wybierane przez klientów sposoby walki z plamami i zabrudzeniami. Dowiedz się więcej o naszych usługach podstawowych.

Pranie wodne

W tej usłudze podstawowym środkiem piorącym jest woda. Dla wydajności procesu dbamy o: pożądane działanie mechaniczne, używanie delikatnych detergentów, odpowiednią temperaturę i czas każdego cyklu prania.

Pranie chemiczne

Jest to proces prania odzieży i tekstyliów, który jest rekomendowany do szerokiej gamy tkanin. Urządzenie do prania chemicznego jest podobne do pralki, z tym, że jest większe i pracuje w obiegu zamkniętym: stosowany do tego procesu rozpuszczalnik jest odzyskiwany, filtrowany i ponownie wykorzystywany w następnym cyklu czyszczenia. Pranie chemiczne pozostaje dziś najbardziej wydajną metodą usuwania tłustych plam i innych zwykłych zabrudzeń. Zabieg ten ułatwia również prasowanie. Usługa prania chemicznego w wybranych pralniach jest możliwa do wykonania w 2 godziny. O szczegóły zapytaj pracownika pralni.

* AQUA-DRY

Jest to nowoczesna i ekologiczna alternatywa dla prania chemicznego. Pranie wodne, które jest bezpieczne dla najdelikatniejszych tkanin oraz przyjazne dla alergików. Podkreśla naturalną miękkość tkanin, likwiduje plamy i uporczywe zapachy, zachowuje intensywność kolorów. Usługa jest dostępna w wybranych pralniach.
*usługa dostępna w wybranych placówkach.

Prasowanie

Wykorzystywane wyłącznie w naszych pralniach techniki prasowania zostały opracowane przez Pralnie EBS. Używamy specjalnych żelazek parowych, które ogrzewane są tylko i wyłącznie przepływającą pod określonym ciśnieniem para wodną. Wytwornice pary w naszych stołach do prasowania pracują pod wysokim ciśnieniem, przy którym możliwe jest prasowanie w temperaturze jedynie 130 °C. To idealne warunki do prasowania rzeczy delikatnych. Przy takiej metodzie, część ciepła jest również emitowana do otoczenia, dlatego też faktyczna temperatura prasowania jest jeszcze niższa.

Każdy ekspert Pralni EBS przechodzi kompleksowe szkolenie w zakresie prasowania. Dlatego zwracane Państwu ubrania i tekstylia domowe znajdują się zawsze w idealnej kondycji.

Magiel

Maglowanie to prasowanie mechaniczne w maksymalnie wysokiej temperaturze. Magiel jest skuteczniejszy od ręcznego prasowania żelazkiem, które jest pracochłonne i żmudne. Maglowanie pościeli wydłuża jej żywotność, ułatwia jej przechowywanie oraz podnosi walory estetyczne. Usługa magla dostępna jest w wybranych Pralniach EBS.

Dywany

Pralnia EBS oferuje kompleksową usługę czyszczenia dywanów połączoną z zabezpieczeniem dywanu przed wilgocią czy roztoczami.

Poprawki krawieckie

Część z naszych placówek Pralni EBS oferuje usługę poprawek krawieckich. Klienci mogą skorzystać m.in. z usług takich jak: skracanie, dopasowanie, zwężanie, zmiany suwaków, przyszywanie guzików, a nawet poprawek krawieckich odzieży skórzanej.

Lista placówek oferująca poprawki krawieckie:

 • Pralnia EBS Warszawa, C.H. Galeria Mokotów
 • Pralnia EBS Warszawa, C.H. Złote Tarasy
 • Pralnia EBS Kraków, C.H. Galeria Kazimierz
 • Pralnia EBS Wrocław, C.H. Ferio Gaj
 • Pralnia EBS Konstancin Jeziorna
 • Pralnia EBS Kraków C.H. Galeria Mozaika

EBS w skrócie

Ponad 20 letnia obecność na polskim rynku, wcześniej pod nazwą 5asec, zapewniła nam tytuł lidera w branży usług pralniczych.

Naszym Klientom oferujemy kompleksowy zestaw usług prania odzieży, tekstyliów domowych, a nawet obuwia skórzanego. Usługi te dzielą się na podstawowe oraz specjalistyczne usługi premium.

Wśród tych ostatnich specjalne miejsce zajmuje technologia prania wodnego Aquasec, która zapewnia ochronę tkanin i kolorów, skuteczne usuwa plamy oraz uporczywe zapachy, a Twoim ulubionym rzeczom przywróci świeżość i miękkość.

EBS to wiele korzyści:

 • najwyższa jakość obsługi klienta (badanie konsumenckie Ipsos, 2015)
 • pranie z użyciem najnowszych w branży technologii
 • potwierdzony profesjonalizm wykonywanych usług (badanie konsumenckie Ipsos, 2015)
 • krótki termin ich realizacji
 • atrakcyjny program lojalnościowy dla posiadaczy karty Club EBS: 15% rabatu na wszystkie usługi przy każdej wizycie w pralni oraz dodatkowe dedykowane promocje i zniżki.

Pralnia EBS – Sieć pralni profesjonalnych